logo


Norgesmesterskapene, 1991 -2021, resultater
Av Sentralstyret, 11. Oktober 2020 18:21
Sist endret 1. Desember 2021 16:18
 

Nedenfor er en oversikt over alle resultatene i Norgesmesterskapene i alle klasser og alle formater.


2021

Hoved

Norgesmester Rune Halvorsen
Finalist Sven Eldar Malvåg

Mellomklassen

Norgesmester Kjetil Schrumpf
Finalist Kent Emil Kristiansen 

Andre turneringer

Lag

Norgesmestere Stein Kulseth, Stein Welle og Jostein Flood
Finalister Olav Otterlei, Nasim Dadgostar og Magnus Bolås

Speedgammon

Norgesmester Chris Hedberg
Finalist Torkel haugødegård

2021- Online NM

Hoved

Norgesmester Farzin Aarabi
Finalist Zoran Kriogstad

Mellomklassen

Norgesmester Amel Boskailo
Finalist Jannis Mougios

2020 - Online NM

Hoved

Norgesmester Bjørnar Pettersen
Finalist Hanna Thorsen

Mellomklassen

Norgesmester Adler Suhr
Finalist Linda Dedekam

2020

Hoved

Norgesmester Bjørnar Bugge
Finalist Mariannne Husum

Oppsamling

Vinner Arne Vestrheim
Finalist Jostein Flood

Mellomklassen

Norgesmester Hidajet Eminovic
Finalist Dag Sverre Nordsjø

Andre turneringer

Lag

Norgesmestere Geir Pedersen, Hans Liby og Jostein Flood
Finalister Jørn Nesdal, Olav Otterlei og Tor Sævig

Speedgammon

Norgesmester Jørn Nesdal
Finalist Hans Marius Eikseth

2019

Hoved

Norgesmester Rune Færevåg
Finalist Kjell Torbergsen

Oppsamling

Vinner Tore Fredriksen
Finalist Stein Kulseth

Mellomklassen

Norgesmester Morten Bjellås
Finalist Kjetil Schrumpf

2018

Hoved

Norgesmester Rune Halvorsen
Finalist Zoran Krogstad

Mellomklassen

Norgesmester Tore Rognes
Finalist Gulli Marholm

Andre turneringer

Lag

Vinnere Alf H Bekkevik, August Kvan Welle og Bjørnar Kristoffersen
Finalister Dagfinn Snarheim, Hans Liby og Sondre Rike

2018 - Online NM

Hoved

Norgesmester Christopher Hedberg
Finalist Torkel Haugødegård

2017

Hoved

Norgesmester Are karlsen
Finalist Ronny sandvik

Mellomklassen

Norgesmester Helge Iversen
Finalist Lars Killingberg

2016

Hoved

Norgesmester Christopher Hedberg
Finalist Dagfinn Snarheim

Last Chance

Vinner Ismail Saberi
Finalist Tor Magne Undeland

Mellomklassen

Norgesmester Grethe Kvan Welle
Finalist Fred Westerby

Andre turneringer

Lag

Vinnere Dagfinn Snarheim, Knut K Pedersen og Thorleif Reisvold
Finalister Jorunn Beate Siglen, Karl Frogner og Kim Henning Nordberg

2015

Hoved

Norgesmester Erik Måland
Finalist Tore Nådland

Last Chance

Vinner Adler Suhr
Finalist Grethe Kvan Welle

Mellomklassen

Norgesmester Gulli Marholm
Finalist Fred Westerby

2014

Hoved

Norgesmester Tore Eklund Fredriksen
Finalist Rune Halvorsen

Oppsamling

Vinner Silje Mari Tollåli
Finalist Roy Eikseth

Last Chance

Vinner Karl Frogner
Finalist Tor Magne Undeland

Mellomklassen

Norgesmester Tor Sævig
Finalist Gulli Marholm

Last Chance

Vinner Gaute Andersen
Finalist Lars Killingberg

Andre turneringer

Lag

Vinnere Hall Skåra, Hans Liby og Victor M Petersen
Finalister Are Karlsen, Geir Skoglund og Håvard Hafskjold

2013

Hoved

Norgesmester Hall Skåra
Finalist Are karlsen

Oppsamling

Vinner Sondre Rike
Finalist Geir Skoglund

Last Chance

Vinner Jostein Flood
Finalist Stig Frode Sørdahl

Mellomklassen

Norgesmester Markus Kornfeld
Finalist Torkel haugødegård

Andre turneringer

Lag

Vinnere Dagfinn Snarheim, Rune Færevåg og Thorleif Reisvold
Finalister Lars Killingberg, Tor Magne Undeland og Yvonne Pasali

2012

Hoved

Norgesmester Dagfinn Snarheim
Finalist Rune Færevåg

Oppsamling

Vinner Hans Liby
Finalist Kathrine Langjord

2011

Hoved

Norgesmester Sondre Rike
Finalist Bjørnar Bugge

Oppsamling

Vinner Dagfinn Snarheim
Finalist Roy Eikseth

Last Chance

Vinner Henning Roschberg
Finalist Håkon Tannæs

Andre turneringer

Lag

Vinnere Anders Skjelde, Elias Kritikos og Jørn Inge Nesdal
Finalister Bent Ove Fausje, Helge Iversen og Terje Pedersen

2010

Hoved

Norgesmester Dagfinn Snarheim
Finalist Håvard Raddum

Last Chance

Vinner Asbjørn Arntzen
Finalist Per Fuglesang

Mellomklassen

Norgesmester Arne Ludvig Faaren
Finalist Markus Kornfeld

Andre turneringer

Lag

Vinnere Grete Arntzen, Hans Liby og Sven Erling Thorsen
Finalister Jorunn Beate Siglen, Maria Holtung og Sven Eldar Malvåg

2009

Hoved

Norgesmester Dagfinn Snarheim
Finalist Espen Fredriksen

Last Chance

Vinner Sven Erling Thorsen
Finalist Are Karlsen

Mellomklassen

Norgesmester Eirik Ellingsen
Finalist Unn Grimstad

Andre turneringer

Lag

Vinnere Elias Kritikos, Frode Bull Jæger og Karl Frogner
Finalister Hanna Thorsen, Linda Opheim og Martha Cecilie Gjelseth

2008

Hoved

Norgesmester Øystein Pettersen
Finalist Jørn Inge Nesdal

Oppsamling

Vinner Hans Liby
Finalist Shahab Ghodsi

Last Chance

Vinner Hall Skåra
Finalist Espen Fredriksen

Mellomklassen

Norgesmester Unn Grimstad
Finalist Bente Bertheussen

Oppsamling

Vinner Ulf Valdemar Andersson
Finalist Grete Arntzen

Last Chance

Vinner Rolf Johan I.Kristensen
Finalist Bente Bertheussen

Andre turneringer

Lag

Vinnere Espen Fredriksen, Håvard Raddum og Øystein Petetrsen
Finalister Hans Liby, Odin Spillum Svendsen og Tore Fredriksen

2007

Hoved

Norgesmester Tore Eklund Fredriksen
Finalist Halvor Losnedahl

Oppsamling

Vinner Rasmus G. Hansen
Finalist Sondre Rike

Last Chance

Vinner Maria B. Holtung
Finalist Øystein Pettersen

Mellomklassen

Norgesmester Håkon Iversen
Finalist Hege Olsen Sundberg

Oppsamling

Vinner Sven Erling Thorsen
Finalist Richard Heggem

Last Chance

Vinner Grete Arntzen
Finalist Gaute Andersen

Andre turneringer

Lag

Vinnere Are Karlsen, Maria B. Holtung og Ronny Bjørnestad
Finalister Hans Liby, Sondre Rike og Tore Fredriksen

2006

Hoved

Norgesmester Hans Liby
Finalist Stein Kulseth

Oppsamling

Vinner Elias Kritikos
Finalist Farzin aarabi

Last Chance

Vinner Rune Færevåg
Finalist Olav Otterlei

Andre turneringer

Lag

Vinnere Frank Stenersen, Hans Liby og Magnar Naustalslid
Finalister Espen Selbæk, Karl Frogner og Øystein Pettersen

2005

Hoved

Norgesmester Øystein Pettersen
Finalist Svein Dybvik

Oppsamling

Vinner Trond Birkeland
Finalist Johnny Kurisaki Tønnessen

Last Chance

Vinner Jim-Remy Nesdal
Finalist Eirik Milch-Gebhardt

Mellomklassen

Norgesmester Robert Emil Leistad
Finalist Cammilla Skipnes

Oppsamling

Vinner Irene Karlsen
Finalist Marianne Bårdsen

Last Chance

Vinner Jon Oskar Magnusson
Finalist Svein Grostøl

Andre turneringer

Dobbel Consultation

Vinnere ???
Finalister ???

2004

Hoved

Norgesmester Hans Liby
Finalist Halvor Losnedahl

Oppsamling

Vinner Sondre Rike
Finalist Karl Frogner

Last Chance

Vinner Thorleif Reisvold
Finalist Bjørn Inge H. Lorentzen

Mellomklassen

Norgesmester Adler Suhr
Finalist Grethe Kvan Welle

Oppsamling

Vinner Arild Sæther
Finalist Anne-Mette Hanssen

Last Chance

Vinner Camilla Skipnes
Finalist Camilla Bråthen

Andre turneringer

Dobbel Consultation

Vinnere Jørn Inge Nesdal og Karl Frogner
Finalister Ann Cicilie Flått og Øystein Schønning-Johansen

2003

Hoved

Norgesmester Anders Skjelde
Finalist Eirik Milch-Gebhardt

Oppsamling

Vinner Jørn Inge Nesdal
Finalist Karl Frogner

Last Chance

Vinner Harald Sæther
Finalist Arve Heggem

Mellomklassen

Norgesmester Jim-Remy Nesdal
Finalist Zoran Krogstad

Oppsamling

Vinner Rolf Eknes
Finalist Stig Thomas

Last Chance

Vinner Håvard Hafskjold
Finalist Hanna Thorsen

Andre turneringer

Lag

Vinnere Arne Kristian Nordhei, Asbjørn Arntzen og Trond Dalhaug
Finalister Frank Stenersen, Hanna Thorsen og Odin Spillum Svendsen

2002

Hoved

Norgesmester Daniel Murphy
Finalist Asbjørn Arntzen

Oppsamling

Vinner Anders Skjelde
Finalist Odin Spillum Svendsen

Last Chance

Vinner Stefan Cecchi Berger
Finalist Hans Liby

Mellomklassen

Norgesmester Grethe Kvan Welle
Finalist Tom Arild Næss

Oppsamling

Vinner Hanna Thorsen
Finalist Nina Fjeldheim

Last Chance

Vinner Trym V. Vestreng
Finalist Harald Sæther

Andre turneringer

Lag

Vinnere Daniel Murphy, Thomas M. H. Mjeldheim og Øystein Schønning-Johansen
Finalister Are haugan, Kim Henning Nordberg og Vidar Ordemann

2001

Hoved

Norgesmester Halvor Losnedahl
Finalist Svein Dybvik

Oppsamling

Vinner Magnar Naustdalslid
Finalist Hans Wang

Last Chance

Vinner Johnny Kurisaki Tønnessen
Finalist Dagfinn Snarheim

Mellomklassen

Norgesmester Markus Kornfeld
Finalist Grethe Kvan Welle

Oppsamling

Vinner Håvard raddum
Finalist Elias Kritikos

Last Chance

Vinner Knut Arild Kjesbu
Finalist Svein Christian Johannessen

Andre turneringer

Lag

Vinnere Jostein Flood, Stein Kulseth og Stein Welle
Finalister Eirik Milch-Gebhardt, Martha Cecilie Gjelseth og Ole Friis Iversen

2000

Hoved

Norgesmester Jon Kristian Røyset
Finalist Asbjørn Tømte

Oppsamling

Vinner Samson Højgaard
Finalist Bertil Rognes

Last Chance

Vinner Stein Kulseth
Finalist Sven Eldar Malvåg

Mellomklassen

Norgesmester Eivind Brenningen
Finalist Trond dalhaug

Oppsamling

Vinner Frode Fyllingen
Finalist Roy Eikseth

Last Chance

Vinner Karl Frogner
Finalist Vria Naseri

Andre turneringer

Lag

Vinnere Anders Skjelde, Roy Eikseth og Stefan Cecchi Berger
Finalister Marianne Husum, Martha Cecilie Gjelseth og Ylva Marie Johnson

1999

Hoved

Norgesmester Tore E Fredriksen
Finalist Lars B Gjengedal

Oppsamling

Vinner Geir Pedersen
Finalist Asbjørn Arntzen

Last Chance

Vinner Atle von der Fehr
Finalist Kim Henning Nordberg

Mellomklassen

Norgesmester Ove Olsen
Finalist Randi Sørli Røine

Oppsamling

Vinner Anders Ohnstad
Finalist Dag R Burgos Spangen

Last Chance

Vinner Mona Bremnes
Finalist Per Torstein Røine

Begynnerklassen

Vinner Rune Martinsen
Finalist Rune Sommerstad

Andre turneringer

Lag

Vinnere Frode Fyllingen, Even Ulven og Ivar Røynstrand
Finalister Stig Ø Eide, Asbjørn Arntzen og Eirik Milch Gehhardt

1998

Hoved

Norgesmester Eirik Milch-Gebhardt
Finalist Mehran Emadipour

Oppsamling

Vinner Bertil Rognes
Finalist Kjetil Prestesæter

Last Chance

Vinner Martha Cecilie Gjelseth
Finalist Hans Liby

Mellomklassen

Norgesmester Marianne S. Husum
Finalist Odin Spillum Svendsen

Oppsamling

Vinner Leif Roar Hamre
Finalist Stefan Cecchi Berger

Last Chance

Vinner Egil Eide
Finalist Stig F Sørdahl

Begynnerklassen

Vinner Katrine Fjalestad
Finalist Jacob Uth

Andre turneringer

Lag

Vinnere Siri Thorsland, Asbjørn Arntzen og Eirik Milch Gebhardt
Finalister Kjetil Prestesæter, Hans Marius Eikseth og Hans Liby

1997

Hoved

Norgesmester André Rognes
Finalist Eirik M Gebhardt

Oppsamling

Vinner Stein Welle
Finalist Martha Cecilie Gjelseth

Last Chance

Vinner Stig Øyvind Eide
Finalist Per Fuglesang

Mellomklassen

Norgesmester Anders Bjørgesæter
Finalist Are Haugan

Oppsamling

Vinner Morten Wang
Finalist Dag S Runde

Last Chance

Vinner Randi Sørli Røine
Finalist Vegard Brekke

Begynnerklassen

Vinner Frank Helgesen
Finalist Katrine Stegenborg Teigen

1996

Hoved

Norgesmester Frode Korslumd
Finalist Fredrik A Dahl

Oppsamling

Vinner Arild Idsøe
Finalist Henning Roschberg

Last Chance

Vinner Stein Welle
Finalist Shahab Ghodsi

Mellomklassen

Norgesmester Per Torstein Røine
Finalist Ida Wennevold

Oppsamling

Vinner Marianne S. Husum
Finalist Asbjørn Arntzen

 

Last Chance

Vinner Orvar Kilvær
Finalist Øystein S Johansen

Andre turneringer

Lag

Vinnere Hans Liby, Stein Welle og Jostein Flood
Finalister Svein Wang Dybvik, Halvor Losnedahl og Jørn Lindberg

1995

Hoved

Norgesmester Sven Eldar Malvåg
Finalist Jørn Wathne

Oppsamling

Vinner Frode Korslund
Finalist Halvor Losnedahl

Last Chance

Vinner Hans Liby
Finalist Stein Welle

Mellomklassen

Norgesmester Morten Norvang
Finalist Andreas Øverland

Oppsamling

Vinner Arve Bjånes
Finalist Orvar Kilvær

Last Chance

Vinner Terje Lundberg
Finalist Audun Klubnes

Begynnerklassen

Vinner Oskar Nilsen
Finalist Per Torstein Røine

1994

Hoved

Norgesmester Halvor Losnedahl
Finalist Victor M Petersen

Oppsamling

Vinner Hans Marius Eikseth
Finalist Stig Øyvind Eide

Last Chance

Vinner Arve Heggem
Finalist Johnny Kurisaki Tønnessen

Begynnerklassen

Vinner Bernt Louni Rekstad
Finalist Sigmund Barøy

Oppsamling

Vinner Ole Schrøder
Finalist Trond Ola Østbye

Last Chance

Vinner Arne Brekka
Finalist Frank Hjertø

1993

Hoved

Norgesmester Geir Høibakk
Finalist Helge Stjernvang

Oppsamling

Vinner André Rognes
Finalist Henning Roschberg

Last Chance

Vinner Roar Løchting
Finalist Helge Aagenæs

Begynnerklassen

Vinner Ingrid Dahl
Finalist Svante Nordstrøm

Oppsamling

Vinner Jørn Knustad
Finalist Jan Ivar Nilsen

1992

Hoved

Norgesmester Henning Roschberg
Finalist Cathrine Gløersen

Oppsamling

Vinner Johnny Kurisaki Tønnessen
Finalist Hans Liby

Begynnerklassen

Vinner Jan Ivar Nilsen
Finalist Tim Lavelle

Oppsamling

Vinner Espen Anfinsen
Finalist Morten Strøksnes

1991

Hoved

Norgesmester André Rognes
Finalist Dag Holtmon

Oppsamling

Vinner Tor Berteig
Finalist Krystian Kosicki

Begynnerklassen

Vinner Øystein Dahl
Finalist Rasmus Hildonen

Oppsamling

Vinner Martha Cecilie Gjelseth
Finalist Fredrik Torkildsen



nbgf.no - NORGES BACKGAMMONFORBUND